Placuszki na jogurcie z mascarpone

11 lipca, 2013

Miałam pisać jutro ale piszę dzisiaj… I choć wiem, że marudzę na wstępie to naprawdę mam dość, w dodatku choruję i najchętniej zaszyłabym się na jakieś bezludnej wyspie co najmniej na tydzień!
Ogarnęła mnie chodząca wścieklizna i jak się okazało, rano nie było najgorzej… Wieczorem przyszło apogeum…
Brak chęci do gotowania, w lodówce na pierwszy rzut oka „nic ciekawego” ale z czasem, wraz z drugim spojrzeniem…

składniki: 200g jogurtu z serkiem mascarpone (Milandia), 1 jajo, 3 łyżki mąki, 16 cukru wanilinowego, 1/2 płaskiej łyżeczki proszku do pieczenia, olej do smażenia, dodatkowo: 4 pokruszone kostki czekolady, marmolada z brzoskwiń, opcjonalnie śmietanka słodka

wykonanie: Jogurt łączymy z jajkiem, następnie dodajemy cukier wanilinowy, proszek do pieczenia oraz mąkę i dokładnie mieszamy. Na patelni rozgrzewamy olej (ostrożnie z ilością aby placki w nim nie pływały), wykładamy łyżką masę na rozgrzany olej, spłaszczamy tworząc placuszki, zmniejszamy nieco ogień. Smażymy z dwóch stron na rumiano. Na talerzu układamy gorące placuszki jeden na drugim przekładając je pokruszoną czekoladą. Podajemy z marmoladą i opcjonalnie ze słodką śmietanką.

A pomyśleć, że pewnie do szczęścia wystarczyłaby sama czekolada…

Autor Bloga

Monika

Pasjonatka dobrej kuchni, dobrej muzyki i sztuki. Wieczna studentka, chwilowo architektury i urbanistyki :) Wcześniej (przez chwilę) polonistyki. Niewydana pisarka, skryta malarka. Mam nadzieję, że przyszła właścicielka firmy projektowej.

1 Komentarz